Yoncada Su Kesmesi Nasıl Önlenir, Yonca neden sararır, seyrekleşir, kurur, bozulur

Öncelikle çözümü  var mı dersek  evet   var, bu  yüzden yoncacıların – yonca üreticilerinin bilgisine sunulur. Yoncaları  neden su keser sorusunun  cevabını ararken şu  soruların  cevabını da   düşünürseniz, aslında sorunun  cevabı anlaşılacaktır. Bir yıl  boyunca bir yonca tarlasından aynı  noktadan  kaç  kere traktörünüzle geçiyorsunuz dediğimizde, hiç  bir   üretimde bu  düzeyde tarlanızda traktörle   gezmiyoruz.Yol yapımında karayolları ekipleri bile bir yoldan bu kadar geçmiyor. Yani toprağınızı kaya gibi ser hale getiriyorsunuz. Bu  sert toprakta, bırakın  attığınız gübrelerin  aşağıya gitmesini, akmasını, su  bile   aşağı  akamıyor. Dolayısıyla biriken  sularda   yoncalarda   ‘ su  kesmesi’ diye   tabir edilen  sorunları üreticilerimiz yaşıyor. Ayreten  aşağıya akamayan gübrelerde yukarı  bölgede başta  ph,tuzluluk   olmak  üzere  bir  çok  sorunu  da beraberinde getiriyor ki  sorunlar yumak  haline geliyor   ve   ‘Yonca Bozması’  dediğimiz olay  ile   karşı  karşıya   geliniyor. Çoğu  zaman 4. yılda, ancak şimdilerde çok  daha erken  yaşlarda yoncalar bozuluyor.Gözüken o dur ki bir  çözüm  yok  gibi,  yani yoncanın  toprağını  yumuşatıp – gevşetipte gerek  suların  gerekse gübrelerin  aşağıya akmasını  sağlayamazsanız  yoncalarınızı  bozmak zorunda kalırsınız, su  keser  ve düzenli – istikrarlı  bir   yonca   üretimi  yapamazsınız. İşte  burada size   çözüm   olacak  olan  şey Rekor  Gelişimdir.  Rekor  gelişim yoncaların  gelişimi ile ilgili  yaptığı  bir çok işin  yanında,  toprağınız ne  kadar sert olursa   olsun öyle bir  yumuşatır ki,  yoncalarınız  bu  sayede kök  boğazları  rahatlayıp, hızlıca kardeşlenmeye geçer, su  kesmesi  sorunları  ortadan kalkar ve kendisini  toparlayıp  en  yüksek ağırlıkta ve sayıda balyaları  biçmeye   başlarsınız. Çok  hızlı bir şekilde yoncalar gençleşir. Aşağıdaki  yonca  üreticisini  dinlediğiniz de, sert kaya gibi yol  geçen  bir   yere ekilen  yoncanın  Rekor Gelişim ile   sorunlarının  anında çözülebildiğini  izleyebilirsiniz. 

Su kesmesi ve Bozuk Yoncaların düzeltilmesi Nasıl Olur Videolarını İzleyiniz

Yine aşağıdaki  linkten de Rekor Gelişim Web  sitesinden, yonca dışındaki diğer ürünlerde Rekor Gelişim  kullananların özellikle toprağın kabarması  gevşemesi  konusunda   ne   kadar  memnun  kaldıklarını  da izleyebilirsiniz.

Yine yukarıdaki  videolar bölümünden de Rekor Gelişim Yonca   üretiminde   kullananların memnuniyetini  izlediğiniz de   Rekor  Gelişimin yonca üretiminin de  olmazsa   olmaz bir unsur  olduğunu  açıklayabilmiş  oluruz .

Yonca  konusunda istediğiniz her soruyu,  çözemediğiniz, aklınıza takılan  sorunlarınızı bize  yazabilir yada en alttaki telefonlardan bizleri istediğiniz arayabilirsiniz. Yoncaları gençleştiren, bozulmasını, sararmasını, seyrekleşmesini,kurumasını engelleyen  ve  oldukça yüksek düzeyde verimi artıran Rekor Gelişimden   ise 1 adet  dahi  siparişinizin olması halinde, gerek bayilerimiz tarafından gerekse fabrikadan en kısa süre içerisinde siparişiniz teslim edilir. Kargo ile gönderilecek siparişlerde ise Yurtiçi kargonun gittiği her  yere sipariş alıyoruz. 

         REKOR GELİŞİM SİPARİŞ VE iLETİŞİM  FORMU

Adınız Ve Telefonunuz (gerekli)

Epostanız (gerekli)

İletiniz

    Rekor Gelişim : Tel & Fax +90 232 368 78 22   +90 555 978 42 07   E-mail : rekorgelisim@gmail.com      Web :  www.rekorgelisim.com

/ / / / / / /

Comments are closed.